Sociaal emotioneel leren

Onze methode voor sociaal-emotionele ontwikkeling is Kwink. Deze methode is voor groep 1 t/m 8 van het primair basisonderwijs. Burgerschap en mediawijsheid zijn ook onderdeel van het lesprogramma. Kwink biedt een doordacht SEL-programma, gebaseerd op de laatste wetenschappelijke inzichten. Praktisch, leuk en altijd actueel. Gericht op preventie (bijvoorbeeld pesten op school) en de kracht van een veilige groep.

Kwink is geïnspireerd op het boek ‘Groepsplan Gedrag, planmatig werken aan passend onderwijs’ van dr. Kees van Overveld. Kees van Overveld is inhoudelijk adviseur van Kwintessens, de maker van Kwink. Hij bundelde zijn ervaring, kennis én bewezen wetenschappelijke inzichten in het boek  ‘Groepsplan Gedrag’. Internationaal onderzoek (www.casel.org) wijst uit dat een sterk ingevuld programma voor sociaal-emotioneel leren (SEL) in combinatie met goed klassenmanagement, ook tot hogere scores leidt voor taal, lezen en rekenen. De onafhankelijke Erkenningscommissie interventies heeft Kwink erkend als ‘goed onderbouwd’. Kwink is daardoor nu opgenomen in de databank Effectieve Jeugdinterventies van het Nederlands Jeugd instituut (NJi).

Naast aandacht voor de sociaal-emotionele ontwikkeling van onze leerlingen wordt er ook extra aandacht besteed aan de ontwikkeling van hun executieve functies. Dit wordt binnen onze school onder andere gedaan door de methode ‘Breinhelden’ als handboek te gebruiken.

Klik hieronder voor meer informatie over Kwink.  

Kwink